Formikarium Biorama

Užívateľov profilový obrázok
macmatej
Harpegnathos venator
Dátum registrácie: Utorok, 27. Apríla 2010, 22:30
Kontaktovať užívateľa:

Formikarium Biorama

Príspevok od užívateľa macmatej » Streda, 12. Mája 2010, 00:13

Zaujimave formikarium, pravdepodobne odliatok zo sadry. Nieco taketo zamyslam v buducnosti vyrobit, ked sa mi rozrastie kolonia. Inspiroval som sa obrazkami. Uz len otazka, ci je takyto typ vhodny a ci to nie je len na ozdobu.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

mysiak
Harpegnathos venator
Dátum registrácie: Streda, 7. Apríla 2010, 11:26
Kontaktovať užívateľa:

Re: Formikarium Biorama

Príspevok od užívateľa mysiak » Streda, 12. Mája 2010, 09:08

sadra to nie je, lebo to vobec nesaje vodu. ide pravdepodobne o nejaku zmes cementu s pieskom a nejakym pridavkom, ktory zabezpeci aby boli v betone pory na prestup vodnej pary. bezny beton je takmer 100% vodeodolny. hniezdo sa zvlhcuje iba vyparovanim vody zo spodneho zasobniku. co som cital, tak su dost caste problemy s kondenzaciou vody na stenach, takze skoro nic nevidno. takisto sa nevytvara az taky velky gradient vlhkosti ako by sa zislo. majitelom viacerych formikarii z tej stranky mi bolo odporucene skor to valcove ("cylants") - zevraj je vhodnejsie a ma s nim lepsie skusenosti.
ja som sa pokusal zakupit jedno priamo od vyrobcu, ale uz vyse roka usilovne ignoruju moje pokusy o objednanie..

SpatKiller
Pachycondyla apicalis
Dátum registrácie: Streda, 7. Apríla 2010, 14:55

Príspevok od užívateľa SpatKiller » Streda, 12. Mája 2010, 14:08

vyzera to dobre,mne sa najviac paci ten prvy obrazok,ci sa to da pouzit normalne a nie ako dekoracia,tak k tomu sa ti neviem vyjadrit,ale ja by som to mozno vyskusal keby som mal prilezitost
INZERCIA: vymenim 5 ton severoslovenského krásneho bieleho snehu za 1 bratislavský plat.

Skippy666
Site Admin
Dátum registrácie: Sobota, 26. Decembra 2009, 18:28
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Skippy666 » Streda, 12. Mája 2010, 17:50

skusam uz dlhe roky podobne utvary vytesavat z ytongu , no toto leto chcem prave skusat robit odliatky zo sadry (resp z mojou vlastnou speci zmesou) ... takze uvidime. Samozrejme by som bol skor zastancom nejakeho terenu opraskovaneho skalnym prachom alebo pieskom , ako roznych podobnych (podla mna gycovych) veci :) - pyramidky atd

Messorus
SuperModerátor
Dátum registrácie: Sobota, 26. Decembra 2009, 19:16
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Messorus » Streda, 12. Mája 2010, 20:54

Skoda ze toto su take komercne vyrobky, ta nadoba samotna vyzera ako plast, co sa po nejakom case vzdy viacmenej poskrabe...
Ja si myslim ze chovatelia si sami vedia vyrobit ovela krajsie a dokonalejsie panoramy... Adrian ma o tom uz viackrat presvedcil pri uprave ytongu :)
Ja sam som uz par veci skusal, musim povedat ze to ide dost dobre(robil som s ytongom; betonom; modelarskou sadrou; zmiesaval som papierovu kasu striedavo s betonom, ytongovym prachom, lignocelom a sadrou) ked ma clovek spravne pomocky a postupy, tu pri tejto teme som si spomenul na niektore planovane ale neuskutocnene formikaria a tak, mozno ich tento rok .... :twisted:

mysiak
Harpegnathos venator
Dátum registrácie: Streda, 7. Apríla 2010, 11:26
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mysiak » Štvrtok, 13. Mája 2010, 11:27

ta nadoba zvykne prist uz rovno poskriabana - ako to tam oni vkladaju, takze tam by sa zislo daco odolnejsie.. videl som to skoro na kazdej fotke od majitelov. inac ako napad to urcite nie je zle, akurat by to chcelo daco s vacsou arenou (aspon pre vacsie druhy) a vyssie aby tam bolo rozmanitejsie prostredie co sa vlhkosti tyka.
keby ste vedeli nieco take (len prirodnejsie ladene) spravit aj vy, tak nepochybujem, ze by si to ludia kupili. staci uz len zabezpecit vhodnu nadobu, najst spravnu betonovu zmes a hura do vyroby odliatkov :) ako ceresnicka na torte moze byt pouzitie roznych farebnych pigmentov, aby nebolo vsetko len biele/sede.

inac suhlasim, ze je to komercne, ale nie kazdy ma cas/chut/znalosti/sikovnost vyrobit si nieco vlastne, pre takychto ludi je to urcite super ;)

Messorus
SuperModerátor
Dátum registrácie: Sobota, 26. Decembra 2009, 19:16
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Messorus » Piatok, 14. Mája 2010, 08:40

mysiak napísal:ta nadoba zvykne prist uz rovno poskriabana - ako to tam oni vkladaju, takze tam by sa zislo daco odolnejsie.. videl som to skoro na kazdej fotke od majitelov. inac ako napad to urcite nie je zle, akurat by to chcelo daco s vacsou arenou (aspon pre vacsie druhy) a vyssie aby tam bolo rozmanitejsie prostredie co sa vlhkosti tyka.

inac suhlasim, ze je to komercne, ale nie kazdy ma cas/chut/znalosti/sikovnost vyrobit si nieco vlastne, pre takychto ludi je to urcite super ;)
Tak s tymto musim uplne suhlasit, ako ,,plastove modelarstvo" su tie ich ,,scenerie" aspon pekne a ludia fakt nie vzdy musia mat cas, ale ta vlhkost je podstatnou vecou, choval som v plastovych nadobach cele kolonie v hniezdach zo sadry a s vlhkostou ale hlavne aj s vetranim bol vzdy problem, ale to skorej kvoli zle spravenemu krytu...
Na formikaristike je ale prave to uzasne, ze si clovek mnohokrat tie najkrajsie veci spravi uplne sam :)

macmatej
Harpegnathos venator
Dátum registrácie: Utorok, 27. Apríla 2010, 22:30
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa macmatej » Nedeľa, 19. Februára 2012, 03:45

Narazil som na dalsie scenerie. No mravce na to maju asi iny nazor.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

dynastes
Polyrhachis dives
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Januára 2010, 07:14

Príspevok od užívateľa dynastes » Nedeľa, 19. Februára 2012, 09:30

druha a stvrta komora zhora na lavej trane
a tretia komora zhora na pravej strane nemaju prepojenie s chodbou
snad to je naplanovane, ze si mravce vykopu prepojenie v pripade potreby ?
(to len tak, prvy dojem ... akoby chyba :o) ?

Skippy666
Site Admin
Dátum registrácie: Sobota, 26. Decembra 2009, 18:28
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Skippy666 » Nedeľa, 19. Februára 2012, 09:49

Nie , tá chodbička je schovaná za priečkou. Všimni si moje formikária ja to tiež tak robím na niektorých komorách. Nie je pravidlom urobiť chodbu popri skle ... keď sa spraví takto spoza priečku je to väčšinou krajšie.
Ale inak zaujímavé formikária no. Ono principiálne nejakým Myrmica alebo tak je to dostačujúce , len by ma zaujímali fakt tie praktické vlastnosti - ako vlhčenie. Bojím sa že je to buď suché alebo vlhké mierne a studené alebo mokré a studené.
To aby som si jedno také kúpil... , na recenziu :roll:

Napísať odpoveď