výběh Mk I, OPP Mk XII-PVC-vosk Mk I

Užívateľov profilový obrázok
Johnny Nuclear
Camponotus vagus
Dátum registrácie: Pondelok, 31. Mája 2010, 20:24

výběh Mk I, OPP Mk XII-PVC-vosk Mk I

Príspevok od užívateľa Johnny Nuclear » Pondelok, 31. Mája 2010, 22:04

už jsem to kdysi postoval na bývalí forum, byla i popsaná i nafocená výroba kompletně i ytongovýho hnízda, bohužel záznamy se do dnešního dne nedochovali, ale alespoň vám ukážu fotky protoypu výběhu , který jsem vykopal z fotogalerie na hofylandu
vybeh1.jpg
vybeh1.jpg (133.39 KiB) 13620 zobrazení
vybeh2.jpg
vybeh2.jpg (139.32 KiB) 13620 zobrazení
vybeh3.jpg
vybeh3.jpg (167.69 KiB) 13620 zobrazení

tážete-li se co je to ta ohavná do růžova zbarvená věc na okrajích - hmm to je výsledek ! více než rok ! trvajícího výzkumu a vývoje --OPP-- tedy -- Olejového Protiútěkového Příkopu ©--, kdy jsem systémem pokus omyl (pozn. autora: 11 omylů ) dospěl až k této PVC-voskové verzi - ofic. název ,OPP Mk XII - PVC-vosk MkI ©, nutno dodat že tato verze !zatím! funguje.

macmatej
Harpegnathos venator
Dátum registrácie: Utorok, 27. Apríla 2010, 22:30
Kontaktovať užívateľa:

Re: výběh Mk I, OPP Mk XII-PVC-vosk Mk I

Príspevok od užívateľa macmatej » Pondelok, 31. Mája 2010, 23:03

O niecom podobnom som rozmyslal, ale dal by som to nie na hornu hranu skla, ale na horny vnutorny okraj.
Inak co je to za vosk - nejake blizsie urcenie? A nehustne to, ako na to casom pada prach? Predsa len chceme dlhodobe riesenie.

Johnny Nuclear
Camponotus vagus

Príspevok od užívateľa Johnny Nuclear » Pondelok, 31. Mája 2010, 23:12

macmatej napísal:O niecom podobnom som rozmyslal, ale dal by som to nie na hornu hranu skla, ale na horny vnutorny okraj.
Inak co je to za vosk - nejake blizsie urcenie? A nehustne to, ako na to casom pada prach? Predsa len chceme dlhodobe riesenie.
vosk je z naprosto speciálních a prakticky nesehnatelných .. obyčejných svíček :) možná to může začít houstnout, ale už to mám asi od jara a pokud 2x za sezonu vyměním olej, tak to pořád považuju za dlouhodobé řešení, v příkopu už našlo smrt 5 nešikovných dělnic : (
jinak ta vnější ( nosná) část toho příkopu je ze slepené půlky PVC hadičky a vnitřek jsem vylil roztaveným voskem, !!!!! musí se to odlít najednou!!!! jakmile se na již zatuhlou vrstvu nalije druhá, tak se to může zdát pevné, ale ten olej si za měsíc prokope cestu skrz, hlavně ten voskovej příkop musí být celistvej, po odlití jsem vzal ohlej drátek, a začal jsem do toho pomaličku vyrývat tu drážku, problém je že to nadělá strašnou spoustu voskovejch pilin

+ olej je to normální potravinovej, ten co tvoje máma používá na smažení řízků :)

PS: ani nepřemíšlej nad nějakým lepení z více kusů, tam kde je spoj slepenej čímkoliv tam se ten olej prostě prorve, kvalita lepidla jen ovlivňuje dobu za kterou se to prokouše, věř mi , 10 z těch neůspěšných pokusů bylo o lepených verzích

macmatej
Harpegnathos venator
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa macmatej » Štvrtok, 3. Júna 2010, 22:07

Este by som chcel vediet aky siroky je ten kanalik. Staci o trochu vacsi ako je dlzka mravca ?

... inak na tom Hofylandu to žije. Kazdy den mnoho prispevkov. Dufam ze aj toto forum sa casom tak rozbehne. :mrgreen:

Johnny Nuclear
Camponotus vagus

Príspevok od užívateľa Johnny Nuclear » Štvrtok, 3. Júna 2010, 22:39

no já to mám cca 1cm, ona dělnice se umí celkem slušně natáhnout :) samozřejmě to musíš přizpůsobit velikosti druhu kteej chováš

Nery
Camponotus fallax
Dátum registrácie: Pondelok, 8. Februára 2010, 21:16
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » Piatok, 4. Júna 2010, 08:48

Takže rozříznout a v rozích svařit instalaterský polypropilenový trubky...bude to chtít tak půlcoulky aspoň a nalejt do toho olei...

Jak to máš přidělaný k té nádrži? I pár lepších fotos by bodlo...
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

macmatej
Harpegnathos venator
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa macmatej » Piatok, 4. Júna 2010, 09:40

Ja som rozmyslal na alternativou, ze arena by bola prykrita sklom alebo plexi. V tom by bol kruhovy otvor asi tak 15 cm. Hore po obvode toho kruhoveho otvoru by bola olejova priekopa. To by sa dalo asi lahsie vyrobit. Mozno nejake gumove tesnenie by malo uz taky tvar. Stacilo by naliat ojej.

Alebo hore na tom skle by sa urobila priekopa z plasteliny, tam by sa vylial vosk, a po stuhuti vosku by sa tam vyrezala ta priekopa. Tak ako to robil Johnny N. Aj ked plastelina by sa mohla teplom roztopit, tak potom radsej modelarsku hlinu.

Messorus
SuperModerátor
Dátum registrácie: Sobota, 26. Decembra 2009, 19:16
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Messorus » Piatok, 4. Júna 2010, 14:58

Presne toto sa robieva ;) Ja tam davam osvetlenie a mravce to uplne miluju.

Johnny Nuclear
Camponotus vagus

Príspevok od užívateľa Johnny Nuclear » Piatok, 4. Júna 2010, 16:32

Nery napísal:Takže rozříznout a v rozích svařit instalaterský polypropilenový trubky...bude to chtít tak půlcoulky aspoň a nalejt do toho olei...

Jak to máš přidělaný k té nádrži? I pár lepších fotos by bodlo...

k tomu výběhu je ta hadička přilepená tím lepidlem z tavný pistole

Johnny Nuclear
Camponotus vagus

Príspevok od užívateľa Johnny Nuclear » Pondelok, 7. Júna 2010, 23:21

tak mě ještě napadlo něco jinýho, udělat výběh jen z ytongový tvárnice, u okrajů vyrýt rýhu, do nich nalít vosk a pak vydlabat rýhu do vosku , do toho olej, a hotovo co si o tom myslíte ?

macmatej
Harpegnathos venator
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa macmatej » Pondelok, 7. Júna 2010, 23:28

Johnny Nuclear napísal:tak mě ještě napadlo něco jinýho, udělat výběh jen z ytongový tvárnice, u okrajů vyrýt rýhu, do nich nalít vosk a pak vydlabat rýhu do vosku , do toho olej, a hotovo co si o tom myslíte ?
Zaujimavé, len aby ten vosk nevsiakol do ytongu. Mozno by bolo dobre dat ytong do mrazaku a potom nanho vyliat ten vosk. Zadruhe keby olej pretiekol cez vosk do ytongu, bola by to pohorma. Mozno by si to ani nezistil, iba by to vytopilo mravcov.

Ale napad je to dobry. Este to treba domyslet.

Johnny Nuclear
Camponotus vagus

Príspevok od užívateľa Johnny Nuclear » Pondelok, 7. Júna 2010, 23:35

no nevim, vosk by moc nevsákl, maximálně jen trošku, hnízdo bych plánoval zvlášť propojeno s tím výběhem hadičkou :) , otázkou je co ten vosk vydrží že

macmatej
Harpegnathos venator
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa macmatej » Utorok, 8. Júna 2010, 00:05

Možno to najprv pretret nejakym gumoasfaltom a potom vosk. Aj ked ja by so to cele potom este zakryl nejakym pletivom. Nechcem potom nahatan okridlene mravce po izbe.

Johnny Nuclear
Camponotus vagus

Príspevok od užívateľa Johnny Nuclear » Utorok, 8. Júna 2010, 13:35

macmatej napísal:Možno to najprv pretret nejakym gumoasfaltom a potom vosk. Aj ked ja by so to cele potom este zakryl nejakym pletivom. Nechcem potom nahatan okridlene mravce po izbe.
no kdyby se ti chtěli rojit, tak to pletivo můžeš kdykoliv přidat, nebo jednoduše můžeš přepojit na jinej výběh, nebo to celý s výběhem dát ven :)
jj nad nějakým tím "gumoasfaltem jsem přemýšlel, ale jako jedinou vrstvu, asi se zeptám jestli exituje něco co když ztvrdne tak je z toho plast nebo guma

Johnny Nuclear
Camponotus vagus

Príspevok od užívateľa Johnny Nuclear » Nedeľa, 13. Júna 2010, 21:40

sem na zkoušku strčil ytong s voskem do trouby :) cca 1cm se vosk vsákl, nalil jsme do toho vodu a už 5 hodin se ta voda drží, ten vosk prosákl do těch poru kde pak ztuhl, takže teoreticky by to mohlo být nepropustný

Napísať odpoveď